حمایت از فعالیتهای معطوف به توسعه و توانمندسازی علوم اسلامی


مرکز همکاری های علمی و بین الملل پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی سه پروژه حمایتی را جهت توسعه و توانمندسازی علوم اسلامی در دست اقدام دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، مرکز همکاری های علمی و بین الملل پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی و میزِ توسعه و توانمندسازی علوم اسلامی وابسته به قطب فکری فرهنگی بنیادهای نظری و نظام متقن علوم اسلامی و انسانی، سه پروژه حمایتی را جهت توسعه و توانمندسازی علوم اسلامی در دست اقدام دارند.

طی این پروژه ها برخی تسهیلات و حمایت های تسهیلاتی، علمی و انتشاراتی به افراد حقیقی یا حقوقی حایز شرایط تعلق می گیرد. هدف از این حمایت ها گام برداشتن در مسیر رشد علوم اسلامی متناسب با نیازهای دنیای معاصر، نظام و جامعه اسلامی است. اشخاص حقیقی و حقوقی حایز شرایط می توانند در یکی از این سه طرح حمایتی مشارکت نمایند. طرح های حمایتی سه گانه به شرح زیر می باشند:

۱. حمایت از گفتمان سازی مجلات و همایش های علمی در حوزه اولویت های راهبردی میز توسعه و توانمند سازی علوم اسلامی:

این پروژه در صدد ایجاد گفتمان سازی در دو سطح مجلات و همایش ها با هدف توانمندسازی علوم اسلامی است. بسته حمایتی این پروژه به اشخاص حقیقی و حقوقی ای اعطاء می گردد که در این مسیر گامی موثر بردارند. به عنوان نمونه مجلات علمی-ترویجی علوم اسلامی که یک شماره خود را به موضوعات مصوب برای این پروژه های حمایتی اختصاص دهند و یا همایش هایی که همه یا بخشی از فعالیت های خود را حول محور یکی از این موضوعات مصوب تعریف کنند می توانند از این بسته استفاده نمایند.

 

۲. حمایت از مقالات علمی (مجلات پژوهشی و ترویجی) در حوزه اولویت های راهبردی میز توسعه و توانمند سازی علوم اسلامی:

این پروژه در پی ارتقاء محتوای فاخر پژوهشی و راهبردی در حوزه علوم اسلامی است. جهت انجام این مهم پروژه از ظرفیت مقالات علمی و پژوهشی بهره می گیرد و می کوشد، ضمن جلب نظر اهل تحقیق و پژوهش به این عرصه خطیر و مهم، فضای مساعدی را برای تولید و ارایه بررسی های جدیدتر در موضوعات مصوب بگشاید؛ فضایی که به ارتقاء پژوهش های موجود در این حوزه مدد رساند و خود منشا شکل گیری مجموعه ای از مقالات پژوهشی موثر در این حوزه گردد. افراد حقیقی و حقوقی می توانند از تسهیلات موضوع این پروژه حمایتی بهره مند شوند.

۳.. حمایت از پایان نامه های مقاطع تخصصی در حوزه اولویت های راهبردی میز توسعه و توانمند سازی علوم اسلامی:

این پروژه در پی ارتقاء توان پایان نامه های مقاطع تخصصی در حوزه علوم اسلامی است. جهت انجام این مهم پروژه از ظرفیت شخصیت های حقیقی و حقوقی (نظیر مراکز حوزوی و دانشگاهی ارایه دهنده مقاطع تکمیلی و تخصصی در علوم اسلامی) بهره می گیرد و می کوشد، امکان های پیش روی جامعه علمی کشور را در گسترش ادبیات تخصصی پایان نامه نویسی با عطف نظر به این عرصه خطیر ارتقاء ببخشد.

حمایت هایی که ذیل این سه پروژه ارایه می شود شامل مواردی نظیر اعطای تسهیلات مالی به مولفان و آفرینندگان محتوای فاخر و ارزشمند، ارایه بسته های تشویقی نظیر خریداری آثار و مشارکت در انتشار برای مجلات، و تمهیدات پژوهشی هم چون ایجاد امکان جهت ارایه مباحث نوآمد در قالب کرسی های آزاداندیشی است. هم چنین لازم به یادآوری است که بسته های حمایتی بر اساس شیوه نامه ای اجرایی که بدین منظور تهیه گردیده است عرضه خواهد گردید.

افراد حقیقی و حقوقی برخوردار از شرایط لازم می توانند جهت مشارکت در این طرح ها با مرکز همکاری های علمی و بین المللی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی ارتباط برقرار نمایند و درخواست خود را به ایمیل info@isca.ac.ir  ارسال کنند. هم چنین شماره ۰۲۵۳۷۷۴۴۱۵۱  جهت تماس با کارشناس مربوطه در مرکز همکاری های علمی و بین الملل اختصاص یافته است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *