۶ راه برای پیدا کردن محتویات رایگان در ساینس دایرکت


 

یک راهنمای مختصر برای یافتن مقالات و محتویات رایگان مجلات در پایگاه اطلاعاتی ساینس دایرکت

در الزویر، ما مشغول مقیاس‌گذاری برنامه چاپ و نشر محتویات رایگان هستیم، در حال حاضر ۵۶ مجلات با محتویات رایگان داریم و میزبان بیشتر از ۹۱ مجله از طرف جامعه و شرکای انتشاراتی مان هستیم. با این‌حال، شما ممکن است با چگونگی هدایت شدن به این مجلات و مقالات آشنا نباشید.

در اینجا بعضی روش ها برای کمک به شما در یافتن مطالب رایگان در ساینس دایرکت به‌صورت آسان وجود دارد:

  • پیدا کردن لیستی از مجلات با محتویات رایگان: شما می‌توانید به لیست مجلات دارای محتویات رایگان ما از صفحه اصلی وب‌سایت ساینس دایرکت با کلیک روی لینک www.sciencedirect.com و یا نشانی  http://www.sciencedirect.com/science/browse/all/open-access برای دسترسی به دایرکتوری مجلات دسترسی آزاد هدایت شوید.
  • پیدا کردن لیستی از تمام مجلاتی که مقالات محتویات رایگان دارند: ما علاوه بر ۵۶ مجلات محتویات رایگان، به نویسندگان گزینهٔ انتشار مقالات محتویات رایگان در بیش از ۱۶۰۰ مجلات تازه تأسیس را می‌دهیم. لیستی از این مجلات در صفحه اصلی وب‌سایت ساینس دایرکت با کلیک روی «نمایش تمامی مقالات منتشرشده محتویات رایگان» می‌توانید پیدا کنید. هنگامی‌که شما در لیست انتشار هستید، می‌توانید نتایج خود را به مجلات محتویات رایگان یا مجلاتی که حاوی مقالات محتویات رایگان هستند به‌وسیله انتخاب فیلتر مناسب چک باکس محدود کنید.
  • پیدا کردن لیستی از مقالات محتویات رایگان: ساده‌ترین راه برای پیدا کردن مقالات محتویات رایگان، جستجو در وب‌سایت ساینس دایرکت هست. با (به‌وسیله) وارد کردن عبارت جستجوی خود، شما قادر به شناسایی هر گونه مقالات محتویات رایگان در نتایج جستجو به‌وسیله «محتویات رایگان» خواهید بود.

ScienceDirect-image-1

  • جستجو فقط برای مقالات با محتویات رایگان: اگر ترجیح می‌دهید نتایج فیلتر شده را ببینید که تمام مقالات محتویات رایگان را نشان می‌دهد، شما به استفاده از جستجوی پیشرفته نیاز دارید. در جستجوی پیشرفته، شما می‌توانید نتایج جستجوی خود را تصحیح کنید که تنها به‌وسیله مقالات «محتویات رایگان» و با انتخاب آن در چک باکس نشان داده می‌شود.

ScienceDirect-image-2

  • پی بردن به اینکه مقاله شما در محتویات رایگان خوانده شده است: اگر شما در حال خواندن یک مقاله منتشرشده آنلاین الزویر هستید، شما تنها لازم است به برچسب نارنجی به‌واسطه «محتویات رایگان» واقع در زیر عنوان مقالات و اطلاعات نویسنده نگاه کنید. برای چگونگی استفاده مجدد از یک مقاله با پی بردن به محتویات رایگان، به پاورقی پایان مقاله که جزِئیات بیشتر آن توسط نویسنده برای (استفاده) عموم ایجاد شده، نگاه کنید.

ScienceDirect-image-3

  • پیدا کردن مقالات محتویات رایگان در یک مجله خاص: الزویر بیش از ۱۶۰۰ مجله دارد که انتشار دو مقاله محتویات رایگان و مقالات اشتراکی را حمایت می‌کند. برای مشاهده هر یک از مجلات محتویات رایگان و یا پشتیبانی از محتویات رایگان به زیر عنوان مجله نگاه کنید. برای مجلات محتویات رایگان حمایت‌شده، کاربران ساینس دایرکت می‌توانند روی لینک «محتویات رایگان» در نوار کناری سمت چپ کلیک کنید تا به مقالات محتویات رایگان منتشر شده در مجله هدایت شوید.

ScienceDirect-image-4

منبع:

این نوشته، ترجمه مطلبی با این عنوان است: Six ways to find Elsevier’s open access conten

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *