به همت اداره کل پژوهش و پژوهشکده اسلام تمدنی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی ؛

سلسله نشست های علمی تخصصی در چهاردهمین نمایشگاه قرآن کریم مشهد در حال برگزاری است.

ارسال شده در تاریخ   ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸

نشست های علمی تخصصی با رویکرد قرآن و عترت در چهاردهمین نمایشگاه قران کریم مشهد با حضور اعضای هیات علمی پژوهشکده اسلام تمدنی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی به مدت ۶ شب در محل نمایشگاه بین المللی قران کریم مشهد در حال برگزاری است.

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده اسلام تمدنی؛ عباسعلی نصر آبادی رئیس اداره امور پژوهشی اداره کل پژوهش دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت:‌ این نشست ها در قالب نشست های  تخصصی و معرفی آثاری که اخیراً توسط اعضای هیات علمی منتشر شده است برگزار می گردد.

عبا سعلی نصر آبادی در ادامه افزود: با توجه به رویکرد پژوهشی و همچنین ظرفیت پژوهشی اداره کل پژوهش وپژوهشکده اسلام تمدنی در حوزه قرآن و عترت امسال توانستیم با همکاری اداره کل ارشاد اسلامی خراسان رضوی سلسله نشست های تخصصی با موضوعات مختلف در زمینه علوم قرانی و اهل بیت برگزار کنیم که در مجموع چهار نشست و دو معرفی اثر جدید در حال برگزاری است.

وی گفت : اولین نشست توسط آقای دکتر سید علی نقی ایازی  با موضوع قرآن و جامعه شناسی در روز اول نمایشگاه برگزار شد و دومین جلسه که در دومین شب از نمایشگاه برگزار شد معرفی کتاب تفسیر ساختاری قرآن کریم (ساختارشناسی سوره های قرآن کریم )  نوشته آقای دکتر محمد خامه گر که با ارائه ایشان برگزار گردید.

نصر ابادی گفت: سومین نشست  توسط آقای دکتر محمد مسعود سعیدی با موضوع  عرفان حلقه و انرژی درمانی برگزار خواهد شد که به موضوعات در این زمینه می پردازد و چهارمین نشست با  معرفی کتاب تالیف شده توسط آقای دکتر محمد باغستانی با عنوان شیعیان حجاز در خدمت مخاطبان قرانی نمایشگاه خواهیم بود و همچنین در شب ششم نمایشگاه نشست تخصصی اصحاب الاعراف؛ هویت و ماهیت با ارائه حجت الاسلام جناب آقای محمد غفوری  برگزار خواهد شد و پایان بخش این برنامه ها که همزمان با اختتامیه نمایشگاه نیز می باشد. نشست تخصصی قرآن و منزلت زن بانگاهی به شبهات وارده  با ارائه  استاد ارجمند جناب آقای حسن حکیم باشی برگزار خواهد شد.

شایان ذکر است این نشست ها  هر شب در حاشیه چهاردهمین نمایشگاه قران و عترت مشهد در سالن مشاهیر نمایشگاه بین المللی مشهد در حال برگزاری است و ازهمه علاقمندان به قرآن و عترت دعوت می نماییم در این محفل علمی قرآنی شرکت نمایند.

    آخرین اخبار